Fortnite Battle Royale

Her popüler oyun taklit ediliyor.  PUBG’de popüler bir oyun, dolayısıyla taklit edilmesi normal. Fakat Fortnite Battle Royale‘da durum biraz farklı!
Oyun çıkar çıkmaz çapraz platformları desteklemeye başladı. Şu an  MacOS, PlayStation 4 ve Xbox One’da oynayabiliyorsunuz. PUBG’nin de böyle planları vardı sanırım ama bir süreliğine rafa kalkmış olabilir. Maalesef oyun halen tam çıkışını yapamadı.

Oyunda her yeri kırıp döküp buildleyebilirsiniz. İnşa etme sistemi var yeni yapılar inşa edebilirsiniz. Takım olarak (2, 3, 4 kişiye kadar) oynayabilirsiniz  oyunda zombi benzeri yaratık dalgalarından korunmalı ve hayatta kalmaya çalışmalısınız. Oyun  PUBG’da ki gibi 100 kişi başlıyor.  Görevler, gece-gündüz döngülerini hızlandırmış ve on dört güne kadar bir süreyi kapsayabilir. Gün boyunca, oyuncuların rasgele oluşturulan haritayı keşfetmelerini, kurtarılanları kurtarmaları, kaynaklar toplamaları ve bu kaynakları savaşmak ve kendilerini korumak kullanmaları lazım. Bu savunmalar, duvarlar, zeminler, merdivenler ve tavan benzeri yapılar yaratmak için tavanlar ve yaratıklar onları geçtiğinde tetikleyecek tuzakları içerebilir.

Fortnite Battle Royale Manisa’da Deniz Gaming’de!

Oyuncular, farklı mukavemet değerlerine sahip farklı yapı malzemeleri kullanabilir ve bazı yapıları özel özellikleri için  (örneğin, bir kapı veya pencere ekleme gibi) kullanabilir. Gece geldiğinde, canlılar dalgalarla yumurtaya çıkacak ve kontrol noktasına ve herhangi bir yapıyı yoluna sokmaya çalışacaklardır. Oyuncular yaratıkları savuşturmak ve kale yapısındaki hasarları onarmak için çeşitli silahlar kullanabilirler. Görevlerin tipik olarak bazı amaçları vardır, bazıları oyuncuların harita etrafında özel GOO topları bulmalarını ve onları misyonunu sona erdirmek veya bir sonraki parçasını tetiklemek için bir hedefe getirmelerini gerektirir.

Oyuncular, misyonu sınırlı sayıda oyun gününde bitirme veya sınırlı sayıda savunma yapısı ile bitirme gibi, bu görevlerde isteğe bağlı hedefleri de tamamlayabilir. Bu hedeflere ulaşıldığında, oyunculara misyonun sonunda ek ödüller verilir.

 

 

12 Dakikalık Oynanış Videosu

 

 

Cosplay etkinliğinden bir resim

Admin

About Murat Aktaş

@denizgaminghub

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.