a

Lorem ipsum dolor sit amet, elit eget consectetuer adipiscing aenean dolor

Deniz Gaming Hub

Rust Görev Sistemi Yeni Yamayla Geliyor

Rust’a yeni bir soluk getirecek merakla beklenen yeni görev alma sistemini ve oyunun aldığı güncellemeleri bu yazıda ele alıyoruz.

Rust görev sistemi yeni güncellemeyle oyununa dahil ediliyor. Alanının en zor oyunlarından biri olan çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, yeni güncellemesinde oyundaki NPC’lerden görev alıp ödüllendirilme sistemini oyuna getiriyor. Oyunda hayatta kalmanız için ne kadar ipucu bulursanız bulun yine de çoğunu uygulamaya korkuyla yaklaşırsınız. Rust’ta üretim ve toplama yapmak dışında oyuncuları yönlendiren pek de bir şey olmadığı için kendine has bir oynanış tarzı var diyebiliriz. Yeni güncellemeyle oyunculara daha fazla yönlendirme sağlayacak olan geliştiriciler, artık oyuncuların yapay zekâlardan görev almalarına ve karşılığında ödüllendirilmelerine olanak sağlayacak bir görev sistemi getiriyor.

FOXNGAME

Rust’ın oyunculara artık ölüm ve barınak inşa etmek dışında başka olanaklar da sağlayacağına inanmak ne kadar zor olsa da NPC’lerden görev alma özelliği oyuna geliyor. Geliştiriciler görevlerin güvenli yani savaşın yasak olduğu bölgelerden alınacağını söylediler. Her bir görevin farklı içeriklere sahip olacağını da söylemeden geçmeyelim. Bu görevler bir köpekbalığı avlamak, balık tutmak ve kaynak toplamak gibi çeşitlenecek.

Bununla kalmayıp, oyuncular görevleri tamamladıkça ödüller kazanacaklar. Ödüller oyuna büyük bir öneme sahip olan hurda metal şeklinde ödemeler gibi olacak. Şu anlık görevler ve ödülleri sade duruyor ama geliştirici stüdyo ileride bu görevleri çeşitlendirmek ve oyuncuları daha fazla yönlendirmek adına açıklamada bulundu.

FOXNGAME

Oyun çıktığından bu yana belirli bir düzeni koruyacak şekilde güncellemeler alıyordu ve birçok içerik gidişatı bozmadan ekleniyordu. Yakın geçmişte Rust’a “su altı” güncellemesi gelmiş ve beraberinde az önce bahsettiğimiz köpek balıklarını ve su altı laboratuvarlarını da oyuna eklemişti. Bunların dışında su altı güncellemesiyle oyuna iki adet denizaltı ve her güncellemenin olmazsa olmazı hata düzeltmeleri de mevcuttu.

FOXNGAME

Oyuncuların yüzlerce saat keyfine vardıkları Rust’a yeni bir soluk geliyor. Çıktığı zamandan beri rakibi olan hayatta kalma oyunlarının arasından çıkıp ayrı bir yere sahip olan oyun, şu anki yerini aldığı güzel güncellemelere borçlu. Zaman ile değişip bambaşka bir oyuna dönüşen Rust’ın yeni görev sistemi güncellemesini merakla bekliyoruz. Rust ile ilgili haberlerden, söylentilerden ve yeni güncellemelerden haberdar olmak için takipte kalın!