a

Lorem ipsum dolor sit amet, elit eget consectetuer adipiscing aenean dolor

Deniz Gaming Hub

eFootball PES 2022 Deniz Gaming’de!

PES Efsanesi sona erdi. Ücretsiz eFootball dönemi başlıyor!

Konami, PES 2022 ile piyasada adından söz ettirecek. Futbol oyunları denince akla gelen serilerden olan yapım, yeni ismi le kullanıcılarını karşılayacak. Ancak geliştirici firmanın asıl bombası bu değil.

Konami, uzun zamandır konuşulan yeniliği sonunda gerçekleştirdi. “eFootball” olarak adı değişen PES 2022 tamamen ücretsiz olacak. Stüdyo böylelikle en büyük rakibi FIFA‘nın önüne geçmeyi hedefliyor.

Futbol oyunları dediğimizde aklımıza genelde iki yapım geliyor, PES ve FIFA. İki yapımı çeşitli özellikleriyle kıyasladık.

EA ile amansız bir rekabete giren Konami, son yıllarda geride kalmıştı. Özellikle 2014′te yeni nesil oyun dünyasına adapte olamayan PES serisi, artık farklı bir anlayışa sahip olacak. İsmini eFootball olarak değiştiren seri, ücretsiz olacak ve fiziksel kopya satışı yapmayacak.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen eFootball, teknik açıdan da sınırları zorlayacak. Oyundan fragman yayınlayan Konami, çapraz platform desteği ile oyuncuları karşılayacak. Bu desteği detaylandıran firma, aynı anda konsol, PC ve mobil oyuncularına beraber oynama imkanı veriyor.

Çevrimiçi oyun odaklı bir yapısı ile bizleri karşılayan eFootball, en büyük rakibi FIFA 22‘ye de kafa tutmayı amaçlıyor. Konami, özellikle rakibinin Ultimate Team gelirlerinin farkında. Pastadan pay almak isteyen şirket, oyunu tamamen ücretsiz yaparak, kartları yeniden dağıttı.

Yeni nesil oyun dünyasına farklı bir şekilde girecek yapım, ünlü isimlerden de destek almayı ihmal etmemiş. Andres Iniesta ve Lionel Messi‘nin görüşlerinin alındığı eFootball, tamamen oyuncu odaklı bir yapıya sahip olmak istiyor.

Oyunda PES serisinden kalma birçok çevrimiçi modun yer alacağı öğrenildi. Buna ilave olarak Konami, Match Pass System isimli yeni bir eklenti daha ekliyor. Oyuncular bu sistem ile yaptıkları görevlerin ödüllerini toplayabilecek. Fortnite gibi pek çok çevrimiçi oyunda yer alan bu mod sayesinde Konami, oyunu canlı tutmayı başarabilir.

Yeni bir animasyon sistemini de oyuna entegre eden Konami, daha akıcı bir oynanış vadediyor. Stüdyo, Unreal Engine‘in bütün özelliklerinden faydalandıklarını açıkladı. Motion Matching sistemi sayesinde futbolcular, kat daha fazla animasyona sahip olacaklar. Bu da yıllardır konuşulan “PES serisi çok hantal” söylemini devre dışı bırakabilir.

Bununla birlikte, PES serisinde yer alan çevrimdışı modlar da unutulmuş değil. İlk gelen bilgilere göre Konami, bu eklentileri ayrı ayrı satmak istiyor. Çevrimdışı modları seven oyuncuları unutmadıklarını belirten stüdyo, bireysel oyun deneyimine önem veren kullanıcılara ek paketler sunabileceklerini açıkladı.

PES serisinin yeni hali ile alakalı neler düşünüyorsunuz? eFootball sizce, FIFA ile rekabet edebilecek mi? Görüşlerinizi bize aktarmayı unutmayın.

Fırsat Ürünleri

SDN Yorumları 3 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Dandik maç bulma sistemiyle zor be kardeş.

iyi bari birazda ücretsiz oynayalım xd

Fifa oyuncuları sömüren oyunun eğlendirme mantığını bırakıp kullanıcıları hırs ve sinir küpüne dönüştüren bir yapıya dönüştü para ver puan al güçlü kadro kur felsefesiyle inanılmaz paralar kazanmasına karşın güçlü kadro kuranları da momentum ve senaryolarla zayıf rakiplere karşı etkisiz hale getiriyor ki bunun altında da sonraki senelerde oyunu alacakların oyundan küsmelerinin önüne geçmek yatıyor. Kısaca insanları kandıran aptal yerine koyan bir sistem kurmuşlar.

Kaynak: Shift Delete

Yorum Ekle